Футбол фото. Історія футболу.

Футбол!

Футбол – командний вид спорту, в якому метою є забити м`яч у ворота суперника ногами або іншими частинами тіла (крім рук) більшу кількість разів, ніж команда суперника. В даний час найпопулярніший і наймасовіший вид спорту в світі.

Початок шляху і гра в м`яч у древніх народів.

Відео: Улюблена гра мільйонів зібрала на турнір вихованців ДЮСШ «Лідер»

Витоки сучасного футболу починають свій шлях в XII столітті в середньовічній Англії. Тоді в футбол грали на ринкових площах і навіть на вузьких кривих вулицях. Грали з ранку до вечора. Чисельність грають перевищувала 100 чоловік, при цьому майже ніяких обмежень не існувало. Можна було грати як руками, так і ногами, дозволялося вистачати гравця, який володіє м`ячем, збивати його з ніг. Як тільки гравець опановував м`ячем, за ним одразу спрямовувалася весела, буйна натовп гравців.

Футбол. Історія футболу фото.

Відео: Собитія_Мініфутбол_9тур

– У індіанців "Сіу" гра в м`яч називалася Тапа Банку Яп ( «Кидання м`яча»). Вона з`явилася завдяки баченню вождя Уаскн Мані (Той, хто йде в русі). Спочатку ця гра була направлена на забезпечення процвітання племені. Обряд вимагав тривалої підготовки, протягом якої споруджувався вівтар, що символізує центр Землі.

Футбол. Історія футболу фото. гра інків

– У ескімосів гра в м`яч називається тунгатгак. Вона проводиться з настанням перших морозів. Спочатку гравці розбиваються на дві команди. Мета гри – не допустити, щоб команда противника заволоділа м`ячем. Поєдинок, як правило, припиняється пізно ввечері за згодою сторін.

– У китайців була відома гра цуцзю ( «Штовхати ногою») яка входила в обов`язкову програму фізичної підготовки солдатів. Згадки про цуцзю відносяться до II століття до н. е. FIFA (Federation International Football of Association) в 2004 році офіційно визнала, що саме китайський варіант футболу – найдавніший.

– В Італії подібна гра називалася &ldquo-кальчо&rdquo-. У кальчо грає 27 чоловік. Найбільше нападників, які називаються «іннаці», їх 15 людина. Вони діляться на три категорії по 5 чоловік: ліві, центральні та праві. Наступні 5 осіб – півзахисники, або «скончаторе». За ними слідують 4 «орендаря», або помічники захисників. А захисників, або «орендаря адьерте», 3 людини. Мета гри – забити супернику якомога більше голів будь-яким способом. Допускається атака гравців команди супротивника, які не володіють м`ячем, з використанням прийомів боротьби і кулачного бою. Ця гра може вважатися головним предком футболу, тому що в ній були і нападники, і захисники, і судді.

Зародження професійного футболу.

Футбол. Історія професійного футболу фото.

На початку 1880-х років відбулася подія, яка надала значний вплив на розвиток сучасного футболу – поява перших професійних гравців і команд.

Відео: Команда мрії Френка Лемпарда

Варто згадати, що в 1883 році, Чарльз Олкок секретар і голова адміністрації Англійської футбольної асоціації висунув свою пропозицію з метою легалізувати футбол. Було багато суперечок і розбіжностей, хтось підтримував цю ініціативу, але були і противники цього. У липні 1885 року професійний футбол в Англії був повністю легалізований.

30 листопада 1872 пройшов перший офіційний міжнародний матч, в якому зустрілися збірні Шотландії та Англії. Що цікаво, він пройшов на стадіоні Західного шотландського крикетного клубу – Гамільтон Кресент. За цим видовищем спостерігали близько 4000 тисяч чоловік. Обидві команди грали в супер атакуючий футбол. Шотландія грала за схемою 2-2-6, а Англія – 1-1-8, але в першому офіційному матчі глядачі так не побачили жодного забитого м`яча, матч закінчився нульовою нічиєю.

Відео: Команда мрії Златана Ібрагімовича

Перший футбольний клуб &ldquo-Шеффілд&rdquo- був заснований 24 жовтня 1855 року в Англії. Він є найстарішим з усіх до сих пір існуючих клубів. В даний час грає в 8-м за рівнем дивізіоні Англії Першому дивізіоні Північної Прем`єр-ліги.
Найпрестижніший футбольний турнір – чемпіонат світу – вперше був проведений в Південній-Америці в чудовій країні Уругвай. Так, це був перший чемпіонат світу з футболу. У 1930 у себе вдома футболісти збірної Уругваю виграли перший найцінніший трофей в історії світового футболу. У фіналі Уругвайці в дуже видовищному і красивому і, що найголовніше результативному матчі здолали збірну Аргентини з рахунком 4: 2.

Правила гри.

Є 17 офіційних правил гри, кожне з яких містить список застережень і керівних принципів. Ці правила призначені для застосування на всіх рівнях футболу, хоча є деякі зміни для таких груп, як юніори, дорослі, жінки і люди з обмеженими фізичними можливостями. Закони дуже часто формулювалися в загальних рисах, які дозволяють спростити їх застосування в залежності від характеру гри.
Кожна команда складається максимум з одинадцяти гравців (без урахування запасних), один з яких повинен бути воротарем. Правила неофіційних змагань можуть зменшити кількість гравців, максимум до 7. Воротарі є єдиними гравцями, яким дозволено грати руками за умови: вони роблять це в межах штрафного майданчика у своїх власних воріт. Хоча є різні позиції на полі, ці позиції не обов`язкові.
Окрема футбольна гра називається матч, який в свою чергу складається з двох таймів по 45 хвилин. Пауза між першим і другим таймами складає 15 хвилин, протягом якої команди відпочивають, а по її закінченні міняються воротами.
Мета гри – забити м`яч у ворота супротивника, зробити це якомога більшу кількість разів і постаратися не допустити гола в свої ворота. Матч виграє команда, що забила більшу кількість голів.
У разі, якщо протягом двох таймів команди забили однакову кількість голів, то або фіксується нічия, або переможець виявляється згідно із встановленим регламентом матчу. У цьому випадку може бути призначено додатковий час – ще два тайми по 15 хвилин кожен. Як правило, між основним і додатковим часом матчу командам надається перерва. Між додатковими таймами командам дається лише час на зміну сторін. У свій час у футболі існувало правило, за яким переможцем оголошувалася команда, яка першою забила гол (правило «золотого голу») або вигравала після закінчення будь-якого з додаткових таймів (правило «срібного гола»). Якщо протягом додаткового часу переможця виявити не вдається, проводиться серія післяматчевих пенальті, які не є частиною матчу: по воротах супротивника з відстані 11-и метрів пробивається по п`ять ударів різними гравцями. Якщо кількість забитих пенальті у обох команд буде рівним, тоді пробиваються по одній парі пенальті, поки не буде виявлено переможця.

Не варто забувати і про стандартних положеннях, які дуже часто приносять команді бажаний результат. Стандартними положеннями є:
• Початковий удар. Наноситься на початку кожного тайму, а також – після кожного забитого м`яча. Призначається з центральної точки поля (в центральному колі)
• Вкидання м`яча (аут). Впадає руками з-за бокової лінії. Призначається після того, як м`яч перетинає цю лінію. При цьому аут кидає суперник гравця, якого м`яч торкнувся останнім перед відходом за бокову лінію.
• Удар від воріт. Наноситься воротарем, після того, як м`яч повністю перетнув лінію воріт (поза територією воріт) від гравця нападаючої команди.
• Кутовий удар. Наноситься гравцем нападаючої команди з кутового сектора. Призначається в разі, якщо м`яч повністю перетинає лінію воріт (поза територією воріт) від гравця захищалася команди.
• Вільний удар. Призначається в разі небезпечної гри проти суперника (не відбулася порушення) в ворота команди, яка зробила небезпечну гру. Пробивається з точки, де стався момент небезпечної гри. Гол, забитий прямим ударом зі вільного не зараховується.
• Штрафний удар. Призначається в разі порушення правил в ворота команди, яка порушила правила. Може бути призначений тільки за межами штрафного майданчика команди-порушника (в разі, якщо фол стався в межах штрафного, призначається пенальті). Штрафний також, як і вільний удар пробивається з точки порушення. Гол, забитий прямим ударом зі штрафного зараховується.
• Пенальті. Наноситься зі спеціальної відмітки, розташованої в 11 метрах від воріт. Призначається в разі, якщо гравець порушує правила у власному штрафному майданчику.

Щоб розбиратися у футболі – треба багато про нього знати, щоб добре грати – треба багато тренуватися, щоб досягти мети – не можна зупинятися на досягнутому!