Баскетбол. Історія баскетболу.

Баскетбол!

Баскетбол – в баскетбол грають дві команди, кожна з яких складається з п`яти польових гравців. Мета кожної команди – закинути руками м`яч в корзину суперника і перешкодити іншій команді оволодіти м`ячем і закинути його в свою корзину.

Відео: Баскетбол – кращі кидки # 2

Трохи історичних фактів

Баскетбол. Історія баскетболу, гра Пок-Та-Пок
На фотографії гра &ldquo-Пок-Та-Пок”

Завдяки археологічним розкопкам в Мексиці, була відкрита площадка для гри в м`яч (10 століття до н.е.) довжиною 147 м. Масивні трибуни для глядачів розташовувалися на висоті 8-8,5м. Гра називалася «Пок-Та-Пок», грали литим каучуковим м`ячем розміром з людську голову. Гравці могли знаходитися тільки на своїй половині поля, не переходячи лінію, делівшую майданчик навпіл. У стіни трибун, на цій же лінії, були вправлені навпроти один одного два великих кам`яних кільця. Мета гри – забити м`яч у кільце. Бити по м`ячу можна було ліктем або коліном, а також битою. Перемагала команда, якій вдавалося потрапити в кільце (його діаметр був менше м`яча на мізерну величину). Під час розкопок було виявлено барельєф, на якому зображений обезголовлений капітан переможеної команди.

У 16 столітті ацтеки грали в подібну гру, в якій використовувалися каучуковий м`яч і кам`яне кільце. Якщо м`яч потрапляв в кільце, то в нагороду гравець отримував одяг від глядачів.

У 1979 році поштове відомство Мексики випустило марку, названу «гра ацтеків», на ній було зображено кам`яне кільце, в отвір якого націлені, вишикувавшись в ряд баскетбольний, волейбольний, футбольний і бейсбольний м`ячі.

Зародження сучасного баскетболу

Баскетбол. Історія сучасного баскетболу.

Взимку 1891 року студенти коледжу Молодіжної Християнської Асоціації в місті Спрінгфілд (штат Массачусетс), нудилися від туги на заняттях з фізичного виховання. Їм доводилося постійно виконувати комплекс нескінченних гімнастичних вправ, які в той час вважалися єдиним засобом фізичного виховання молоді в навчальних закладах. Необхідно було терміново покласти край одноманітності таких занять, внести в них свіжий струмінь, яка змогла б задовольняти змагальні здатності сильних і здорових молодих людей.

Вихід із ситуації знайшов скромний викладач фізичного виховання коледжу на ім`я Джеймс Нейсміт, якого вважають сьогодні родоначальником сучасного баскетболу. На занятті з фізичної культури, 1 грудня 1891 року вирішив прив`язати два кошики з-під персиків до поручнів балкона спортивного залу. Після цього він розділив вісімнадцять студентів на дві команди, і запропонував їм нову гру, сенс якої зводився до того, щоб за певний уривок часу закинути якомога більше м`ячів у кошик команди суперника. Початок був покладений. Навряд чи припускав тоді Джеймс Нейсміт, яке велике майбутнє у запропонованій ним гри.

Перше офіційно зареєстроване об`єднання професійних баскетбольних команд, які називались Національної Баскетбольної Лігою, виникло в 1898 році і існувало протягом п`яти років, після чого розпалася на кілька самостійних ліг, які проводили власні чемпіонати. Правила тих років дозволяли командам укладати контракти з різними гравцями на кожну гру, склади команд, таким чином, відрізнялися крайньою нестабільністю, і будь-який гравець за один чемпіонат при бажанні міг виступити мало не за все команди, продаючи на кожен місяць свої послуги тим, хто заплатить більше. Вартість індивідуальних контрактів становила приблизно один долар за хвилину гри, що давало можливість кращим гравцям, які проводили на майданчику більше часу, заробляти значні на ті часи суми.

Найперше, міжнародне змагання з баскетболу датується 1904 роком, а в програмі літніх Олімпійських ігор баскетбол фігурує з 1936 року. Тоді, в Берліні, чемпіоном стала збірна США, яка перемогла у фіналі Канаду. З тих пір американська команда традиційно домінувала на олімпійських баскетбольних змаганнях аж до 1972 року, коли в Мюнхені в ході фінального матчу вона зазнала першої поразки від збірної СРСР. Що стосується чемпіонатів світу під егідою ФІБА, то перше таке змагання відбулося в Аргентині в 1950 році, а три роки по тому в Чилі пройшов також і перший чемпіонат світу серед жіночих команд. Жіночий баскетбол увійшов в олімпійську програму в 1976 році, в Монреалі (Канада). За чемпіонський титул тоді боролися, зокрема, збірні команди СРСР, США, Бразилії та Австралії.

Цікавий факт (У січні 1937 року в матчі двох студентських команд гравець Стенфордського університету, Хенк Луізетта вперше в історії баскетболу зробив кидок м`яча по кільцю однією рукою) Цікаво і навіть дивно, що вперше кидок однією рукою був проведений лише через сорок п`ять років після виникнення гри).

Правила гри в баскетбол

Баскетбол фото. Баскетбольна площадка

Спочатку правила гри в баскетбол були сформульовані американцем Джеймсом Нейсмітом і складалися лише з 13 пунктів. З часом баскетбол змінювався, змін вимагали і правила. Перші міжнародні правила гри були прийняті в 1932 році на першому конгресі ФІБА, після цього вони багаторазово коректувалися і змінювалися, останні значні зміни були внесені в 1998 і 2004 роках. З 2004 року правила гри залишаються незмінними. Правила гри дещо відрізняються в НБА і чемпіонатах, що проводяться під егідою ФІБА (Чемпіонати світу, Олімпійські ігри, Чемпіонати континентів, міжнародні та національні першості європейських клубів).
В баскетбол грають дві команди, зазвичай по дванадцять чоловік, від кожної з яких на майданчику одночасно присутній п`ять гравців. Мета кожної команди в баскетболі – закинути м`яч в корзину суперника і перешкодити іншій команді оволодіти м`ячем і закинути його в корзину своєї команди.
М`ячем грають тільки руками. Бігти з м`ячем, що не бив їм в підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком є порушенням. Випадкове ж зіткнення або торкання м`яча стопою або ногою не є порушенням.

Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п`ять хвилин додаткового часу), в разі, якщо і по його закінченні рахунок буде дорівнює, призначається другий, третій овертайм і т. Д., До тих пір, поки не буде виявлено переможця матчу.

За одне влучення м`яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок:

1 очко – штрафний кидок

2 очка – кидок з середньої або близької дистанції (ближче 3-х очкової лінії)

3 очка – кидок через триочкової лінії на відстані 6м 75см (7м 24 см в Національній баскетбольній асоціації)

Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі, коли м`яч правильно відбитий одним із спірних. Матч складається з чотирьох чвертей, тривалість кожної 10 хвилин (дванадцять хвилин в Національній баскетбольній асоціації) з перервами по дві хвилини. Тривалість перерви між другою і третьою чвертями гри – п`ятнадцять хвилин. Після великої перерви команди повинні помінятися кошиками.

Гра може йти на відкритому майданчику і в залі висотою не менше 7 м. Розмір поля – 28 15 м. Розмір щита 180х105 см. Від нижнього краю щита до підлоги чи грунту повинно бути 290 см. Кошик представляє собою металеве кільце, обтягнуте сіткою без дна. Вона кріпиться на відстані 0,15 м від нижнього обріза щита і 3,05 м від рівня підлоги. Встановлена стандартами FIBA для чоловічих змагань довжина кола м`яча – 74,9-78 см, маса – 567-650 г, (для жіночих відповідно 72,4-73,7 см і 510-567 г).

Порушення в ході гри

аут – м`яч іде за межі ігрового майданчика;

пробіжка – гравець, держущій під час іги м`яч, робить кількість кроків більше встановленого правилами, порушення ведення м`яча, включає також в себе пронос м`яча і подвійне ведення;

Відео: НАЙБІЛЬШИЙ Ульотне БАСКЕТБОЛ МАШИНАМИ (GTA 5 Смішні моменти)

3 секунди – гравець нападу перебуває в «фарбі» (прямокутна зона під кільцем) суперника більше трьох секунд в той час, коли його команда володіє живим м`ячем в зоні нападу;

5 секунд – Гравець при виконанні вкидання не розлучається з м`ячем протягом п`яти секунд;

Плотноопекаемий гравець – плотноопекаемий гравець не починає ведення, не віддає передачу і не робить кидок по кільцю протягом 5 секунд.

8 секунд – Команда, що володіє м`ячем в тиловій зоні, що не вивела його в передню зону за вісім секунд;

24 секунди – команда володіла м`ячем більше 24 секунд і не справила кидка по кільцю. Лічильник 24 секунд скидається, якщо м`яч торкнеться дужки кільця. Після цього атакувала команда може зробити підбір у нападі і отримати право на ще одне 24 секундне володіння. У разі отримання фолу або порушення (за винятком виходу м`яча за межі майданчика), що захищається командою або іншої зупинки гри, нападаюча команда отримує право на:

нове 24-секундне володіння, якщо вкидання відбудеться в зоні захисту володіє м`ячем команди;

Відео: Спорт: Це баскетбол, крихітко! Основи баскетболу та стрітболу

продовження відліку часу з того ж моменту, якщо залишилося 14 і більше секунд володіння;

нове 14-секундне володіння, якщо залишилося 13-менш секунд володіння.

порушення повернення м`яча в зону захисту (зона) – Команда, що володіє м`ячем в зоні нападу, перевела його в зону захисту.

фоли
Фол – це недотримання правил, викликане персональним контактом або неспортивною поведінкою. Види фолів:

Відео: Як інженер грає в баскетбол

– персональний – фол гравцю внаслідок контакту з суперником;

– технічний;

– обопільний

– неспортивний;

– дискваліфікуючий.

Гравець, який отримав 5 персональних і / або технічних фолів (або 6 фолів у НБА) або 2 неспортивних фолу в матчі, повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь в матчі (але при цьому йому дозволяється залишитися на лаві запасних). Гравець, який отримав 2 технічних зауваження або дискваліфікуючий фол, видаляється з майданчика і повинен покинути місце проведення матчу (гравцю не дозволяється залишитися на лаві запасних).

Баскетбол гра популярна. Баскетбол формує сміливість, наполегливість, рішучість, упевненість, чесність, почуття колективу.